EMANİ ARRAHMAN VE ÇOCUKLARININ KATİLİNİ BU DÜZEN BÜYÜTMÜŞTÜR…

9 Haziran 2017
İKD Haziran 2017 Kadın raporu yayımlandı…
12 Temmuz 2017
Tümü

EMANİ ARRAHMAN VE ÇOCUKLARININ KATİLİNİ BU DÜZEN BÜYÜTMÜŞTÜR…

EMANİ ARRAHMAN VE ÇOCUKLARININ KATİLİNİ BU DÜZEN BÜYÜTMÜŞTÜR…

Emani Arrahman, ülkesi Suriye emperyalist planlar doğrultusunda parçalanırken, yaşamak için geldiği ülkemizde karnındaki ve yanındaki çocuğu ile birlikte katledildi.

Emani Arrahman yaşayamadı, çocuğu doğamadı, diğer çocuğu büyüyemedi.

Emani Arrahman’ın katillerinin, önce tecavüz arkasından cinayet işlerken, edindikleri kin ve nefreti, kadın düşmanlığını, AKP iktidarından aldıkları gün gibi ortadadır.

Her gün en az bir kadının cinayete kurban gittiği ülkemizde, artık daha fazla Suriyeli sığınmacı ya da ülkemize çalışmak için gelen farklı ülkelerden kadınlar, cinayete kurban gitmektedirler.

Kadın düşmanlığı, savunmasız, korumasız ve sınırsız bir sömürüye tabi olan diğer halklara düşmanlık ile birleşince, ortaya dokuz aylık hamile bir kadına tecavüz edilmesi ve öldürülmesi, daha bir yaşına bile basmamış bir bebeğin boğularak öldürülmesini doğurmuştur.

Ülkemizde yaşanan hiçbir şey AKP politikalarından bağımsız değildir. Bu politika, Suriye’yi kana bulamış, Suriyelileri vatanlarından etmiş, ülkemize gelen sığınmacıları ise insanlık onur ve gururunun dışına iten bir koşullara mahkum etmiştir.

Bu mahkumiyetin kırılması AKP’nin suçlarından hesap sorulması ile mümkündür.

Biz kadınlar, savaşa ve sömürüye karşı, Emani Arrahman’lar ölmesin diye mücadele etmeyi sürdüreceğiz.

Bu bataklıktan mutlaka ama mutlaka kurtulacağız…

 

İLERİCİ KADINLAR DERNEĞİ

07.07.2017