İsrail’in Filistin halkına dönük son saldırıları günlerdir devam ediyor. Saldırılar nedeniyle 10 Mayıs’tan bu yana çok sayıda çocuk ve kadının aralarında bulunduğu yüzlerce Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail’in bölgede on yıllardır devam eden saldırıları on binlerce insanın ölümüne, yüzbinlerce insanın yaralanmasına ve milyonlarca insanın yurtlarından sürülmesine neden olmuştur. İsrail’in bu saldırgan politikalarına karşılık herhangi bir yaptırım uygulanmaması bir yana son açıklamalarıyla açıkça İsrail’in bu politikalarının yanında olduklarını ilan etmeleri ise demokrasi havariliğine soyunan emperyalist ülkeler ve kurumların ikiyüzlülüğünü bir kez daha göstermektedir.

İsrail’in bu cüretinin arkasında emperyalist güçlerin desteğinin olduğu açıktır. İsrail saldırılarının karşısında olmak demek Ortadoğu’da savaşı kışkırtan, Büyük Ortadoğu Projesi gibi projelerle bölgede işgal politikalarını devreye sokan emperyalizme ve Siyonizme karşı mücadele demektir.

İsrail saldırılarına son vermeli, işgal ettiği Filistin topraklarından geri çekilmelidir.

Filistin halkının işgale ve Siyonizme karşı yıllardır sürdürdüğü mücadele mutlaka zaferle sonuçlanacaktır. İşgale karşı direnen Filistin Halkına selam olsun!

İLERİCİ KADINLAR DERNEĞİ

17.05.2021