Pazar günü TÜGVA ve benzer karanlık odakların sosyal medya hesaplarından paylaştığı bir videoyla Kadir Has Üniversitesi Araştırma Görevlisi Zeliha Gizem Sayın nezdinde laik ve Cumhuriyetçi kesimlere dönük linç kampanyası başlattığı görülmüştür.
Bir akademik kurumda “ibadethane” provokasyonu üzerinden linç kampanyası örgütlemenin bu gerici ve karanlık odakların alışkanlığı haline geldiği açıktır. Paylaşılan videonun kadın akademisyenin göğüs bölgesine odaklanmış olması bu zihniyetin sapkınlığını ve kadın düşmanlığını da bir kez daha ortaya koymaktadır.

Bu da yetmezmiş gibi bu karanlık odak sosyal medyada yayınladığı açıklamada skandal ifadelere imza atmıştır. “Türkiye artık onların at koşturduğu Türkiye değildir!” diyerek siyasi iktidarın tasfiyede büyük yol kat ettiği laik ve bilimsel eğitim ile Cumhuriyet değerlerini kastettikleri “Müslüman Türkiye Cumhuriyeti” vurgusuyla adeta taçlandırılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ünvanlı kişinin, bu skandal video ve açıklamanın ardından sosyal medyada paylaştığı “Üniversitelerimizin bir an önce bu problemli zihniyetlerden temizlenmesi gerekir.” sözleri ise bilimsel çalışmanın merkezi olması gereken üniversitelerde siyasi iktidarın nasıl bir dönüşümü hedeflediğini bir kez daha ortaya koymaktadır.

Dün İstanbul’un göbeğinde hilafet çağrıları yapanlarla bugün “öğrenci” sıfatıyla bugün üniversite önünde “İslami hareket engellenemez” ve “Kokuşmuş zihniyet kampüsten defol!” sloganlarıyla provokasyonu sürdüren gerici güruhun aynı mekanizmanın parçaları olduğu hepimizce bilinmektedir.

Bu bataklık kurutulmalıdır!

Zeliha Gizem Sayın da, bu gerici ve karanlık güruha pabuç bırakmayan Kadir Has Üniversitesi öğrencileri de yalnız değildir!

İlerici Kadınlar Derneği bu karanlık zihniyetin gerici ve çağ dışı saldırılarına karşı laiklik mücadelesini büyüterek sürdürecektir!