Geçtiğimiz günlerde Müge Anlı ile Tatlı Sert isimli programda Müge Anlı bir kadın için “Ben olsam o kadını öldürürüm, öldürmek için fırsat kollarım.” demişti. Ülkemizde ve dünyada kadın cinayetleri hızını arttırarak devam ederken, uzaklaştırma kararı olduğu eski eşi tarafından öldürülen Pınar Bektaş’ın cinayetinin üzerinden 1 ay geçmemişken sözde kadın cinayetlerini aydınlığa kavuşturduğu iddia edilen bu programda Müge Anlı tarafından sarf edilen sözler asla kabul edilmemelidir. Yüzbinlerce kadının gündüz kuşağında maruz kaldığı bu program ve ana akım medyanın büyük kanallarından olan Atv’nin bu tavrı, ülkemizde giderek tüm toplumsal alanlarda varlığını kalıcılaştıran gerici ve suça azmettirici zihniyetin bir ürünüdür, destekleyicisidir.

Türkiye’de hukukun içinin boşaltılmasının açıkça temsiliyetini ve adeta “adaleti temin etme” rolünü üstlenen bu program derhal kapatılmalı, Müge Anlı sarf ettiği sözler dolayısıyla yargılanmalıdır!

Buradan İlerici Kadınlar Derneği olarak bahsi geçen programa ve programda sarf ettiği sözlerden ötürü Müge Anlı’ya suç duyurusu açacağımızı, kadın cinayetlerini meşrulaştıran bu tür programların derhal kapatılmasında ısrarcı olduğumuzu belirtiriz.

İlerici Kadınlar Derneği
26.11.2023