Sivas katliamı gericiliğe meydan okuyan solcu, ilerici, yurtsever aydınlarımıza, ülkemizin aydınlık birikimine dönük bir saldırıdır. 28 yıl önce Sivas’ta yobazların eliyle yapılan katliam ülkemizin bugünkü karanlığa sürüklenmesinin adımlarından biridir.

Madımak otelini ateşe veren yobazlar kadar, katillerin sırtını sıvazlayan, destekleyen ve politik sözcülüğünü yapanları da unutmadık.

Yobazları gazanız mübarek olsun diyerek kutlayan, Sivas’ta yaşananlara katliam diyemeyen, dönemin belediye başkanı bugünün demokrasi havarisi Temel Karamollaoğlu’nu unutmadık.

Katledilen yurttaşlarımızın canlarını hiçe sayarak ‘’çok şükür otel dışında ki halkımız bir zarar görmemiştir’’ diyen dönemin başbakanı Tansu Çilleri unutmadık.

Katliamcıları öven, Aziz Nesin’i şeytan ilan eden, aydınlarımızı hedef haline getiren gerici sözde gazetecileri, katillerin avukatlığını yapanların AKP’den milletvekili seçildiğini, Sivas Katliamı davasının zaman aşımı kararını hayırlı olsun diyerek kutlayan dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı unutmadık.

Sivas’ta yakan yobazlar kadar, gerici hareketin yükselişini omuzlayan, laikliğin adım adım tasfiyesini alkışlayan sözde özgürlükçü liberalleri de bugün hatırlamak ve hatırlatmak gerekiyor.

Sivas’ta katledilen aydınlarımızı, yurttaşlarımızı bir kez daha saygı ile anarken, onların mücadelesini, temsil ettiği değerleri yaşatmaya devam edeceğimizi, aydınlanma, eşitlik, özgürlük ve laiklik mücadelemizi zafere dek sürdüreceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz.

İLERİCİ KADINLAR DERNEĞİ

02.07.2021